Спалювання сухого листя та трави – заборонено!

Протягом останнього періоду на Тернопільщині почастішали випадки спалювання сухої трави, листя та гілля. Зокрема, за інформацією ГУ ДСНС у Тернопільській області, від початку 2025 року вже виникло 56 пожеж на загальній площі близько 40 га через займання сміття, чагарників чи сухостою.

Наголошуємо: навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї може перекинутися на траву, а звідти – на ліси та торфовища. За кілька десятків секунд можуть спалахнути цілі гектари і ситуація може вийти з-під контролю.

Випалювання сухої рослинності також викликає респіраторні захворювання у людей.

Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту удвічі, а то і вчетверо.

У вогні можуть загинути і постраждати звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайченята, їжаки, жаби.

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області нагадує: cпалювання листя і трави є незаконним і передбачає адміністративну, а подекуди і кримінальну відповідальність.

За спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн.

Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн).

Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.

Вкотре закликаємо всіх громадян дбайливо ставитися до навколишнього природного середовища та дотримуватися вимог природоохоронного законодавства!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці