Дихаймо повітрям, а не димом!

Попри всі застереження з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування, під час здійснення благоустрою та впорядкування своїх ділянок, громадяни продовжують порушувати законодавство та спалюють залишки рослинності, що суттєво шкодить довкіллю та негативно відображається на  житті і здоров’ї людей.

Варто зазначити, що від початку року державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області, під час проведення природоохоронних заходів, виявили 8 випадків спалювання сухої рослинності на земельних ділянках сільськогосподарського призначення. За виявлені порушення громадян притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3060 грн , загальною сумою 24 480 грн.

Знайте!

-земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років;

-при згорянні 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук;

-з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин;

-задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

Те, що палії вважають сміттям, є продуктом харчування для живих організмів, а ще житлом та притулком для них.

При трав’яній пожежі гинуть усі живі істоти на поверхні та в ґрунті: зайці, їжаки, плазуни, земноводні, комахи, а їхні личинки, лялечки, дощові черв’яки тощо — згорають або задихаються від диму.

Випалювання сухостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування птахів. Випалені місця пернаті покидають назавжди.

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області закликає всіх громадян обирати екологічно безпечні методи утилізації сухостою. Тільки так ми зможемо забезпечити чисте та здорове майбутнє для себе та своїх дітей!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці