В одній з найменших громад області виявлені стихійні сміттєзвалища площею 15,5 тис. кв. м

Фахівці Інспекції продовжують виявляти несанкціоновані звалища з відходами під час планових перевірок органів місцевого самоврядування. Цього разу такі порушення зафіксовані у Іванівській громаді Тернопільського району.

Зокрема, на території населених пунктів: Ілавче, Сороцьке, Іванівка, Лозівка, Глещава виявлені місця систематичного складування різного роду відходів, у результаті чого утворилося 5 масштабних стихійних сміттєзвалищ.

Загальна площа засмічень становить 15 500 м2.

Ця ситуація свідчить про неналежний контроль з боку органу місцевого самоврядування в частині земельного та природоохоронного законодавства й, зокрема, щодо управління відходами.

Пунктом 2 статті 26 Закону України «Про управління відходами» визначено, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить у тому числі:

- організація управління побутовими відходами, відходами будівництва та знесення;

- забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів;

- організація роботи пунктів роздільного збирання побутових відходів;

- надання інформації, проведення роз’яснювальної та просвітницької роботи серед населення щодо управління відходами тощо.

Водночас, виявлення та облік відходів, власник яких не встановлений здійснюється у відповідності до вимог статті 12 Закону України «Про управління відходами». Згідно зазначеної норми, повноваження щодо таких відходів в межах населених пунктів відносяться до компетенції органу місцевого самоврядування, в цьому випадку – Іванівської сільської ради.

Відтак Державна екологічна інспекція у Тернопільській області направила на адресу громади вимогу щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та вжиття інших необхідних заходів, передбачених вимогами статті 26 Закону України «Про управління відходами».

Наголошуємо, стихійні звалища не лише псують естетичний вигляд територій, а й є значною загрозою для довкілля. Вони стають осередками розмноження шкідників, виділяють отруйні речовини, забруднюють ґрунтові води, а також часто стають причинами пожеж.

Будьте свідомими, дбайте про своє здоров’я й навколишнє середовище!



ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці