Увага! Триває пожежонебезпечний період!

Середина літа – пік пожежонебезпечного періоду. У лісах та природних екосистемах найчастіше виникають загоряння, існує загроза поширення вогню на великі території лісових та степових зон.

Природні фактори створюють додаткову небезпеку утворення вогневих осередків. Посушливі умови сприяють збільшенню пожеж, а антропогенні чинники дуже часто стають причиною стихійних катастроф.

Від охоплених вогнем лісових територій за лічені хвилини залишається пустеля, а жертви серед «мешканців» лісу просто неминучі. При пожежі в зелених насадженнях гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згоряє, а хтось задихається від їдкого диму. Бо при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння, в повітря потрапляють небезпечні для життя смогові клубні диму, а з димом у повітря вивільнюється одна з найотруйніших  речовин – діоксин. У результаті спалювання сухої рослинності знищується поверхневий шар грунту, знижується родючість ґрунтів, зменшується їх протиерозійна стійкість.

Саме тому вкрай важливо мінімізувати вплив людини на природні процеси та застерегти від дій, що можуть призвести до пожежонебезпечної ситуації.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності. Забуваючи про безпеку розведення вогнищ на відкритих територіях чи під час прибирання присадибних ділянок, випалювання трави, люди нехтують елементарними правилами користування вогнем.

Тож Державна екологічна інспекція у  Тернопільській області закликає дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час перебування на території лісових масивів, відкритих лісових смугах, біля торфовищ.

Пам’ятайте, що категорично забороняється:

-      створювати смітники та спалювати відходи;

-      розводити багаття у лісі та лісопосадках;

-      палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

-      залишати у лісі просочене бензином, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

-      спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

-      дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Зважайте на ці застереження, будьте уважними до місця, де вирішили розпалити багаття. Не лишайте вогонь без нагляду, стежте за полум’ям. Залишаючи територію, переконайтеся, що процес горіння завершений.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці