На Тернопільщині посилено заходи з охорони хвойних насаджень

У час наближення Новорічних та Різдвяних свят особливо актуальною для природоохоронців є охорона хвойних насаджень від самовільних рубок. Саме тому, в цей час вживаються посилені заходи з попередження порушень при заготівлі та реалізації новорічних ялинок.

З цією метою Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області на виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 21.11.2022 №945 «Про посилення заходів щодо запобігання здійснення правопорушень під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період», спільно з лісокористувачами та органами національної поліції із залученням представників громадських організацій, розроблено комплексний план заходів щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконних порубок у передноворічні дні 2022 року та новорічні дні 2023 року, яким також передбачено порядок заготівлі новорічних ялинок, їх маркування та умови реалізації.

У цьому році Інспекція наголошує, що штрафи за незаконну рубку хвойних насаджень суттєво зросли. Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 510 до 1 020 гривень; на посадових осіб від 2 550 до 5 100 гривень.

         Також, за самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода заподіяна лісу, яка відповідно становить діаметром пня дерева:

• до 10 см – 599,76 грн  

• 10,1 – 18 см – 2713,2 грн

За незаконну порубку дерев в межах населених пунктів адміністративна відповідальність передбачено статтею 153 КУпАП на суми штрафів на громадян до 510 грн, на посадових осіб до 850 грн. Відповідно сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною - в межах населених пунктів за дерево діаметром пня:

• до 6 см – 800 грн.

• від 6,1 – 10 см – 1152 грн.

• від 10,1 до 14 см – 1500 грн.

Одночасно інформуємо про те, що за незаконну рубку дерев, а саме хвойних насаджень в межах територій природно-заповідного фонду, розрахунки розміру завданої шкоди суттєво зросли - за незаконну порубку хвойного дерева до 10 см доведеться сплатити 2497 грн. Крім того передбачено і кримінальну відповідальність.

Отже якщо Ви залишаєтесь прихильником «живого» новорічного декору, візьміть до уваги, що незабаром новорічні дерева будуть реалізовуватися за ціною, яка є нижчою, ніж штрафні санкції! 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці