Інспекція продовжує планово перевіряти питання екології у громадах

Низку порушень вимог природоохоронного законодавства виявлено працівниками Державної екологічною інспекцією у Тернопільській області на території Копичинецької та Монастириської міських рад Чортківського району у ході проведення планових перевірок з 10 по 25 серпня 2021 року.

Так, на території Копичинецької міської ради, що налічує 12 населених пунктів, виявлено 7 стихійних сміттєзвалищ, встановлено відсутність роздільного збирання корисних компонентів ТПВ та місцевої програми поводження з відходами, виявлено захоронення неперероблених побутових відходів та відсутність інвентаризації і паспортизації зелених насаджень.

Крім цього, у лісових насадженнях на території с.Тудорів та с.Майдан Копичинецької міської ради встановлено факти незаконної рубки 24 та 13 дерев відповідно. Сума завданої лісу шкоди загалом склала 232,378 тис.грн. Матеріали за даними фактами направлено до Чортківського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.

Також встановлено порушення на території об’єктів природо-заповідного фонду (не вжито заходів щодо ліквідації негативного впливу на ботанічну пам’ятку природи спричиненого незаконним складуванням дерев’яних матеріалів).

Загалом, за виявлені порушення в межах Копичинецької міської ради до адміністративної відповідальності притягнуто 8 посадових осіб на загальну суму штрафів 6800 грн.

Типові порушення вимог природоохоронного законодавства зафіксовано у результаті перевірки Монастириської міської ради, яка налічує 38 населених пунктів та 15 старостатів. Тут виявлено 15 стихійних сміттєзвалищ, встановлено відсутність роздільного збирання корисних компонентів ТПВ, розробленої та затвердженої схеми санітарної очистки населених пунктів та місцевої програми поводження з відходами, виявлено захоронення неперероблених побутових відходів та відсутність інвентаризації і паспортизації зелених насаджень.

За виявлені порушення інспекторами складено 12 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 10 постанов. Загальна сума штрафів склала 7990 грн.

За результатами об’їзду міським головам видано обов’язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень.

Планові перевірки органів виконавчої влади і надалі будуть проводитися Інспекцією відповідно до Переліку центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, які планується перевірити у 2021 році.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці